Oświetlenie w Chatce Marzeń

Komentarze:DISQUS_COMMENTS

Oświetlenie w Chatce Marzeń

 

 

Podczas urządzania naszej Chatki Marzeń przyszedł czas na dobór oświetlenia. Nie jest to łatwe zadanie, ponieważ nasz domek jest usytuowany na skraju lasu i otaczają go drzewa, przez co nie jest dobrze doświetlony. A jak wiadomo w pokojach słabo oświetlonych, czujemy się często przygnębieni. Dlatego tak ważnym zadaniem było stworzenie odpowiednie klimatu, by osiągnąć zarówno efekt dekoracji ale także wpłynąć na dobre samopoczucie naszych gości.

Od razu stworzyłam sobie kilka założeń wiedziałam ze źródeł światła musi być kilka w każdym pokoju, ponieważ w zależności od pory dnia możemy dowolnie dobierać, którą lampę zapalimy, a także jakie natężenie światła uzyskamy. Lampy muszą być w klimacie vintage/farmhouse  lampy miały mieć elementy czarnego metalu w swojej budowie, ponieważ styl farmhouse obfituje właśnie w czarne detale.  Oświetlenie powinno być energooszczędne, bo będzie często używane 

 

Długo szukałam odpowiedniego oświetlenia, część kupiłam na targu staroci, część zrobiłam sama ale najbardziej zachwycona jestem linią lamp, opraw i lamp LED, które zaoferowała firma Ledvance. Kiedy odkryłam linie Edycja 1906 wiedziałam, że chce je mieć w Chatce Marzeń. 

Ta linia daje nam: 

- nowoczesne produkty o wyglądzie retro, 

- wykonane ze szkła, 

- dyskretne światło nastrojowe,

- z najnowszą technologią LED,

- zmniejszenie kosztów energii do 80% w porównaniu z technologiami konwencjonalnymi

Wybór był duży, a ja postawiłam ma bardzo klasyczne kule w przydymionej wersji, dzięki czemu, światło jest jeszcze bardziej stonowane i nastrojowe.

 

 

 

Lampa 1906 GLOBE PENDANT sprawdza się zarówno w kuchni jak i w sypialni, gdzie idealnie komponuje się z 1906 GLOBE TABLE.

 

 

 

 

 

 

 

Same lampy led, które popularnie zwane są żarówkami to także perełki, które w niczym nie przypominają klasycznych ledów. Mają klasyczne kształty - szczególnie podoba mi się model Edisonowski, którego włókna led pokryte są  bursztynową powłoką, dające bardzo ciepłe światło, podobne do światła dziennego.

 

 

 

 

 

 Dodatkowo są bezpieczne dla naszych oczu., bo nawet nie zdawałam sobie z tego sprawy ale jeśli lampa LED jest niskiej jakości, może pojawić się efekt migotania, który źle wpływa na narząd wzroku. Powoduje on pieczenie, swędzenie oraz ból oczu, jak również zawroty i bóle głowy, trudności w koncentracji, pobudliwość nerwową.

 

 

 Lampy, które wybraliśmy :

http://bit.ly/1906GLOBEPENDANT - Lampa sufitowa 1906 GLOBE PENDANT VINTAGE EDITION
http://bit.ly/TABLELAMP1906GLOBE - Lampa stołowa 1906 GLOBE TABLE VINTAGE EDITION 
http://bit.ly/1906BubblePENDANT - Lampa sufitowa, podwieszana LEDVANCE Vintage 1906 Bubble PENDANT 
http://bit.ly/LampastolowaLEDVANCE - Lampa stołowa LEDVANCE Vintage Edition 1906 Bubble 
 

 

 

 

Sami widzicie jak duże znaczenie ma wybór dobrego i bezpiecznego oświetlenia w naszych domach bo jak mawia znawca tematu: 

Z oświetleniem wiąże się jedna podstawowa sprawa: tam, gdzie nie ma światła, nie ma piękna”.

(Billy Baldwin, nowojorska legenda branży wystroju wnętrz).

Zatem pięknych wnętrz Wam życzę, zatopionych w nastrojowym świetle.

 

 

 

 

Do zobaczenia Kochani!!!

 

A.

Prawa autorskie

Wszystkie treści, zdjęcia i filmy umieszczone w naszym serwisie, objęte są prawami autorskimi. Rozpowszechnianie, powielanie i wykorzystywanie materiałów zawartych w Naszym serwisie jest zabronione i łamie przepisy prawa, zgodne z Ustawą o Ochronie Praw Autorskich i Prawach Pokrewnych!