WISIENKA NA TORCIE

Comments:DISQUS_COMMENTS

WISIENKA NA TORCIE

 

Przez kilka tygodni września jesień nas rozpieszczała. Słońce,  pogoda po prostu złota polska jesień, miód malina :) . Przy tej okazji grzechem byłoby nie uchwycić tych pieknych chwil w obiektywie. Ale pewnie zastanawiacie się co z tą wisienką i tortem ;) w tytule. Żeby się tego dowiedzieć musicie przeczytać cały post, więc zapraszam wszystkich ciekawskich !!!

Już dwuktornie tu i tu pisalam Wam o renowacji starych krzeseł  i obiecałam, że to jeszcze nie koniec tej serii. Za każdym razem wykorzystywałam do tego farby akrylowe i mój ukochany, upolowany na "wystawce" materiał, który roboczo nazwałam "rajski ogród". Ta tkaniana jest tak niezwykła, że świetnie komponuje się z wieloma kolorami. Próbowałam już lawendowego fioletu i miętowej zieleni i wychodziło super. Teraz nadszedł  czas na mocniejszy kolor - malinowy czy jak kto woli wiśniowy. 

Krzesełko prezentowało się na początku tak:

 

stare krzesło

 

 Nie będę już Wam opowiadać o procesie malowania i tapicerowania, bo o tym przeczytacie tu

Ale zdecydowanie pochwalę się efektem końcowym :) Tym razem prócz ozdobnego chwosta pojawila się specjalna zawieszka, monogram - literka K.

 

malinowe krzesło 1

 

Ten mocny malinowo-wiśniowy kolor świetnie komponuje się z bielą jak i kolorami jesieni. Zdecydowałam się zatem zrobić krzesełku sesję w jesiennej scenerii. 

 

kalinowe krzesło 2

 

 drewniana literka

 

malinowe krzesło 5

 

 

 

malinowe krzesło 4

 

 

malinowe krzesło 6

 

 malinowe krzesło 7

 

 

Tutaj możecie zobaczyć ten sam model krzesła w dwóch odsłonach. Malinowej i lawendowej, która się Wam bardziej podoba? 

 

malinowe krzesło 3

 

 

Chyba nie myśleliście, że zabraknie tradycyjnego porównania przed i po :) 

 

porównanie krzeseł

 

 

 Jesień była tak piękna, że jeszcze chciałam Wam pokazać kilka kadrów naszego winobluszczu, który spowija taras. 

 

winobluszcz

 

 

winobluszcz na tarasie

 

 

kolaz jesienny

 

Zbliżacie się do końca posat, a tu nadal nie wiadomo co z tą wisienką i tortem :))) Już tłumaczę. Być może nie zdecydowałabym się na tak intensywny kolor krzesła, ale było one wykonywane na specjalne zamówienie, na prezent urodzinowy dla pewnej damy o imieniu Kasia ( stąd ta literka K). Jej mama, Alicja, zdecydowała że będzie ciekawym akcentem kolorystycznym w jej pokoju. I już wszystko wiecie. 

Z dobrego źróda wiem, że samej jubilatce prezent się spodobał,co mnie bardzo ucieszyło. Zawsze wkaładamy dużo serca w to co tworzymy z Przemkiem.

Uważam, że ten wiśniowy/malinowy kolor pięknie podkreśla linię giętego krzesła i świetnie komponuje się z moim ukochanym materiałem w rajskie ptaki.  Tak bardzo mi się ta wersja spodobała, że stała się wisienką na torcie w mojej mini-kolekcji krzeseł, przeze mnie odnawianych :) 

 

ilustracja

 

A Wam która wersja przypadła do gustu ?  

 

Do zobaczenia Kochani !!! 

 

A.

 

 

 

 

 

 

blog comments powered by Disqus

Prawa autorskie

Wszystkie treści, zdjęcia i filmy umieszczone w naszym serwisie, objęte są prawami autorskimi. Rozpowszechnianie, powielanie i wykorzystywanie materiałów zawartych w Naszym serwisie jest zabronione i łamie przepisy prawa, zgodne z Ustawą o Ochronie Praw Autorskich i Prawach Pokrewnych!