WIOSENNE AKCENTY W DOMU W KILKU KROKACH

Komentarze:DISQUS_COMMENTS

WIOSENNE AKCENTY W DOMU W KILKU KROKACH

 

Gdy na dworze szaro, buro i ponuro, ni to zima ni to wiosna, Ty weź sprawy w swoje ręce i zaproś wiosnę do domu. Jak to zrobić w kilu prostych krokach? Jak stworzyć wiosenną aranżację, zobaczcie sami :) 

 

Luty to chyba najzimniejszy miesiąc w roku, ale natura lubi ostatnio płatać figle, więc obecnie mamy coś na kształt przedwiośnia. Dla mnie to jeden  z najgorszych okresów w roku. Świąteczna atmosfera już dawno z nami, a jeśli na dworze nie leży biała kołuderka, widok nie jest przyjemny i nastrój "siada". Cóż zrobić z tą lutową chandrą? Zmienić coś w domu :) odpowiemy chórem, my wnętrzarskie wariatki :) A może by tak wiosnę zaprosić do domu ? 

 

szafirki ilusts

 

Jak to zrobić w kilka chwil i nie wydawać majątku na dekoracje ? Oto kila prostych kroków:

1. Krok pierwszy - usuń resztki zimowych/świątecznych dekoracji - szyszeczki, gałązki iglaków itp.

2. Krok drugi - Wybierz w jakich kolorach stworzysz swoją wiosenną aranżację - pastelowych, energetycznie zółtym, radośnie czerwonym? Wybór należy do Was.

3. Krok trzeci - robiąc codzienne zakupy kup w kilka roślin cebulkowych w doniczkach (szafiki, hiacynty, narycy), prymulki i/lub tulipany. Doskonałym do tego miejscem są dyskonty na L i B :) tanio i zazwyczaj spory wybór  kolorów. Kup kwiaty we wcześniej wybranej kolorystyce.

4. Krok czwarty - wydrukuj na zwykłej drukarce grafiki/ryciny z motywem roślinnym, pasującym do Waszego koloru przewodniego. Znajdziecie je tutaj. Darmowe grafiki w stylu vintage. Kocham tę stronę :) Jeśli macie własną drukarkę lub tę pracową ;) nic Was to nie kosztuje.

5. Krok piąty - Umieść grafiki/ę w ramce, najlepiej drewniej lub w stonowanych kolorach - szarym, białym , kremowym. 

6. Krok szósty -Poszukaj w domu naczyń, wazonów, miseczek, wiadereczek, w których możesz umieścić kwiaty. Nie kupuj ich specjalnie, na pewno w domowych szafkach znajdzie się coś odpowiedniego, być może wczśniej nie wpadliście, by wykorzystać to w taki sposób. Moim zdaniem warto skorzystać z metalowych pojemników, które pięknie odbijaja światło i dodają elegancji. 

7. Krok siódny- Dodaj kilka dodatków i ozdób jak stare ksiązki, ceramiczne figurki, świeczniki - według uznania.

8. Krok ostatni -Stwóż swój wiosenny kącik z powyższych elementów.

Prawda, że proste w teorii :) 

 

A teraz praktyka. Ja na Kępie zrobiłam to tak:

1.Usunęłam szyszki i gałązki z parapetu w salonie, który pełni rolę trochę witrynki/wystawy, gdzie pojawiają sie sezonowe dekoracje.

2.Moimi kolorami będzie błekitny/szafirowy i biały.

3. W B. kupiłam 2 doniczki szafirków za 2,5 pln oraz bukiet białych tulipanów za około 8 pln, białe prymulki dostałam od siostry ciotecznej (dzięki Justynka). 

4. Wybrałam na stronie http://thegraphicsfairy.com/piękną rycinę, przedstawiającą roślinkę cebulową, chyba hiacynta ;) 

5. Wybrałam duża drewnianą ramkę w jasnym kolorze, która gdzieś zalegała :)

6. Wyszperałam w domu metalowe wiaderko, tackę i metalową miseczkę, 2 turkusowe mini doniczki lub świeczniki, które kupiłam kiedyś w second-handzie.  

7. Wybrałąm książki - brązową, wyblakłą-turkusową i kremową, ceramicznego ptaszka ( to solniczka :) ), ceramiczny "wazon- szyszkę" z CK Maxa, szklane i metalowe świeczniki, które świetnie sprawdzają się w każdej aranżacji, i tej zimowej i teraz wiosennej. Kilka kamyczków, kawałki omszonego drewna z lasu, trochę mchu, brzozową korę.

8. Pół godziny pracy/zabawy i jest wiosennie. Oceńce sami!!!

Ponieważ na dworze szarówa, zdjęcia są średniej jakości, ale na żywo aranżacja wnosi bardzo dużo świeżości, lekkości i wiosennej atmosfery. I jakoś tak lżej dla serca a nie dla kieszeni :P

A za kilka tygodni możecie dodać bardziej Wielkanocne akcenty i atmosfera na święta gotowa.

 

prymulki aranzacja

 

wiosenny parapet 2

 

wiosenny parapet

  

rycina w ramce 3

 

wiosenna rycina w ramce

 

rozchodnik aranzacja

 

mix

 

szafirki

szafirki aranżacja

 

wiosenna aranzacja parapetuTak to wygląda w całej okazałości.

 

Teraz kolej na Was i Wasze aranżacje.

Do zobaczenia i niech wiosenna moc będzie z Wami !!!

 

 

blog comments powered by Disqus

Prawa autorskie

Wszystkie treści, zdjęcia i filmy umieszczone w naszym serwisie, objęte są prawami autorskimi. Rozpowszechnianie, powielanie i wykorzystywanie materiałów zawartych w Naszym serwisie jest zabronione i łamie przepisy prawa, zgodne z Ustawą o Ochronie Praw Autorskich i Prawach Pokrewnych!